Haberler

Okul Kapılarımız Artık Daha Güvenli

    Okul kapılarımızı geçen yıl kendi tasrımımız kapı sabitleme sistemimizi uygulamıştık.Bu yıl  kapılarımıza daha profösyonel kapı sabitleme sistemi uyguladık kapılarımız daha güvenli hale getirdik.  Öğrencilerimizin güvenliği için gece yarıları kadar okuldayiz. Okulumuz sinif kapılarına ogrencilerimizin parmaklari kisilmasin diye kapi kilit sistemi takıldı. Yeterince açılmayan kapılar onarilarak ortadan risk faktörleri kaldırıldı.Emeği geçen okul idaresine, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

Okulumuz 2-K Sınıfının Uçurtma Müzesi Gezisi

Gezdim gördüm öğrendim projesi kapsamında okulumuz 2-K sınıfı ögrencileri Üsküdar Ucurtma müzesini ziyaret ederek kendi ucurtmalarini yaptılar. Çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Geziyi düzenleyen ögretmenlerimize teşekkür ederiz.

Devamı

1-B Sınıfının Dolphinarium Gezisi

Gezdim gördüm öğrendim projesi kapsamında 1-B Sınıfının  Dolphinarium Gezisinden karaeler

Devamı

Anasıfızın Şırnak Anaokuluna Gönül Köprüsü

          Ana sınıfı öğretmenimiz Betül KAYA´nın bu sene yeni yılda kart paylaşımı yapacağımız anasınıfı Şırnak´ta,sınıfında neredeyse yok denecek kadar az malzemesi olan bir anasınıfı. Görseldeki malzemelere özellikle ihtiyaçları varmış. Evinizde az kullanılmış bu malzemelerden, ya da çocuğunuzun oynamadığı oyuncaklar varsa ve iyilik kolimize katkıda bulunmak isterseniz yeni yılda 38 miniğin yüzünü güldürmüş oluruz. 21 Aralık´ta kolimizi göndereceğiz o tarihe kadar bana ulaştırabilirsiniz. Şimdiden iyiliğiniz için teşekkürler.. 😊

Devamı

Halep´e Yardım Elini Uzat

          Sultangazi İlce Milli Egitim Mudurlugu tarafindan önculuk edilen Halep´e yardım kampanyasında desteklerini esirgemeyen Fevzi Kutllu Kalkancı İlkokulu İdaresine,öğretmenlerimize,öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz. Halepteki kardeşlerimiz için yaptığımız yardım kampanyasında 4684 TL toplamış bulunmaktayız.Yardımlar yerine ulaşması için Sultangazi Ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmiştir.Ayrıca 40 adet baataniye alınıp Kızılaya teslim edilmiştir.

Devamı

Halep´e Yardım Elini Uzat

        İlçe milli eğitim müdürlüğümüzün öncülüğünde yapılacak olan Halep´teki kardeşlerimize yardım seferberliğine siz sayın velilerimizinde çocuklarla yolluyacağımız zarflara katkılarınızı bekliyoruz.

Devamı

Kardeş Okul Projesi

      Okulumuz Kars ili Sarıkamış ilçesi Yukarı Sarıkamış İlkokulu ve Ortaokulu’nun eğitim konusundaki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, bir sosyal sorumluluk projesi olarak “Kardeş Okul Projesi” gerçekleştirmektedir. Bu proje iki okul arasında toplumsal fayda unsuru dikkate alınarak öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunma amacı taşınmaktadır.

Devamı

Ağız ve Diş Sağlığı Seminerimiz

        Toplum Sağlığı Merkezi tarafından okulumuzda Ağız ve Dış Sağlığı ile ilgili öğrencilerimize seminer verildi. 1. Sinif öğrencilerimize diş macunu ve fırça ile 2. Sinif öğrencilerimize bilgilendirme kitabı dagitildi.

Devamı

10 Kasım Atatürk´ü Anma Töreni

 Okulumuzda 10 Kasım Atatürk´ü anma töreni gerçekleştirildi.   

Devamı

Anasınıfı / A Şubesi Öğrencilerimizin Kızılay Haftası Etkinlikleri

      Anasınıfı / A Şubesi Öğrencilerimizin Kızılay Haftası Etkinlikleri  öğretmenimiz Nurgül ÇETİN tarafından Kızılay hakkında bilgilendirmede bulunarak farkındalık yaratmak ve genç nesillere yardımlaşma duygusunu aşılama amaçlandı. Öğretmenimizi çalışmalarından dolayı kutluyoruz.  

Devamı