Haberler

Fevzi Kutlu Kalkancı İlkokulu CNR Kitap Fuarında

Okulumuz öğrencileri gezdim gördüm öğrendim projesi kapsamında cnr kitap fuarını ziyaret etti 

Devamı

1/B Sınıfı Sihirli Elmalar Atölyesinde

1/B sınıfı sihirli elmalar atölyesinde kendi elmalarını tasarlıyor.Hem eğleniyor hem öğreniyor.

Devamı

2-K sınıfı öğrencilerimizden Miraç AYDIN´dan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anısına

      2-K sınıfı öğrencilerimizden Miraç AYDIN´dan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anısına yapmış olduğu çalışmadan dolayı kutlar  ve başarılarının devamını dilerim.

Devamı

Okulumuz Şubat ve Mart ayı Etkinlik planı

   Okulumuzda öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim öğretim ortamı sağlamak amacıyla bütün öğrencilerimizin katılıcağı etkinliklerimiz başladı.Emeği geçecek tüm öğretmenlerimizi kutlar.Şubat ve Mart ayı Etkinlik planı

Devamı

Sınıf Öğrenci Temsilcileriyle Toplatımız Yapıldı

       2016/2017 Eğitim Öğretim yılı okulumuz sınıf temsilcileriyle okulumuzun daha iyi bir eğitim öğretim ortamı sağlayabilmek için yapabileceğimiz projeler,sınıf ortamının iyileştirilmesi,eksikliklerin tespiti için istişarede bulunduk.

Devamı

Karete Kursu Öğrencilerimiz Kuşak Sınavını Başarıyla Geçtiler

          Her geçen gün yenilenen ve sosyal faaliyetleri de etkin yürütülen okulumuzdan kareler...Okulumuzda düzenlenen Karete Kursu çalışma sonucunda belge almaya hak kazanan öğrencilerimize belgeleri verildi. Karete hocamız Sevgi GÜLER´e öğretmenlerimize velilerimize ve idarecilerimize teşekkür ederiz. Faaliyetlerimiz devam edecektir.

Devamı

4-F Sınıfımızın Atık Malzemelerden Oyuncaklar Sergisinden Kareler

 Okulumuz 4/F Sınıfı öğretmeni Dilek YILMAZ´ın öncülüğünde öğrencilerimizin atık ve kullanılmayan eşyalardan yapmış oldukları oyuncaklar okulumuzda sergilendi.Sergiden kareler

Devamı

Karne Törenimizden Kareler

Sevgili öğrencilerKarne günü, sizin için en heyecanlı günlerinizden biridir. Birinci dönemle ilgili çalışmalarınızın karşılığını görerek büyük bir bölümünüz sevinç yaşarken, şüphesiz bazılarınız da yeterli başarıyı gösteremediğiniz için üzüleceksiniz. Ancak, üzülüp ümitsizliğe kapılmak yerine; öğretmenlerinizden ve velilerinizden destek alarak, iki haftalık dinlenme sürecini fırsat bilip eksikliklerinizi tamamlayarak, İkinci döneme iyi bir başlangıç yapabileceğinize inanıyoruz..Dinlenmeniz için ayrılan bu süreyi mümkün olduğu kadar dinlenerek, sosyal-kültürel ve sportif etkinliklere katılarak ve bol bol kitap okuyarak, bu arada varsa eksik derslerinizi tamamlamaya çalışarak geçirmeniz, İkinci dönemdeki başarınıza büyük katkı sağlayacaktır. Hepinize İyi tatiller dileriz.

Devamı

Okul Kapılarımız Artık Daha Güvenli

    Okul kapılarımızı geçen yıl kendi tasrımımız kapı sabitleme sistemimizi uygulamıştık.Bu yıl  kapılarımıza daha profösyonel kapı sabitleme sistemi uyguladık kapılarımız daha güvenli hale getirdik.  Öğrencilerimizin güvenliği için gece yarıları kadar okuldayiz. Okulumuz sinif kapılarına ogrencilerimizin parmaklari kisilmasin diye kapi kilit sistemi takıldı. Yeterince açılmayan kapılar onarilarak ortadan risk faktörleri kaldırıldı.Emeği geçen okul idaresine, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

Okulumuz 2-K Sınıfının Uçurtma Müzesi Gezisi

Gezdim gördüm öğrendim projesi kapsamında okulumuz 2-K sınıfı ögrencileri Üsküdar Ucurtma müzesini ziyaret ederek kendi ucurtmalarini yaptılar. Çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Geziyi düzenleyen ögretmenlerimize teşekkür ederiz.

Devamı